Merhabalar bu yazı dizimiz boyunca Github hesabı açmakla işe başlayıp Github’ın yeteneklerini öğrenmeyi ve kullanmayı öğreniyor olacağız.

Hemen işe başlayalım.

  1. Adım

Github Sayfasına Gidelim.

Github

Sizleri 2018 Kasım Ayı itibariyle böyle bir sayfa bekliyor olacak.

2. Adım

Sign Up Seçeceğine Tıklıyoruz

3. Adım

Kullanıcı Bilgilerimizi Giriyoruz.

4. Adım

Bu adımda planımızı seçiyoruz. Github 2 seçenek sunuyor. Birisi Free Plan. Bu planı seçerseniz ücretsiz bir şekilde sınırsız proje yükleyebilirsiniz Github’a ancak hepsi tüm kullanıcılara açık yani public paylaşılır.

Eğer bazı projeleri kendinize, ekibinize özel geliştirmek istiyorsanız dışarıya açmak istemiyorsanız Premium Planı seçmelisiniz. Ama bunun içinde ayda 7$ ödemeniz gerekecek.

5. Adım

Bu adımda gelecek sayfada istediğiniz seçenekleri işaretleyip kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

6. Adım

Artık bir Github hesabınız var. Sizi böyle bir sayfa karşılıyor olacak. Artık projelerinizi dünya ile paylaşıp sosyalleşebilir. Başka kişilerin projelerine destek verebilir. Onların kodlarını projelerini inceleyip kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.


What's Your Reaction?

love
0
love
hate
0
hate
win
0
win
geeky
0
geeky
omg
0
omg
lol
0
lol
fail
0
fail
fun
0
fun
Murat Bilginer
21 Şubat 1992'de doğdum. Endüstri Mühendisi olarak lisansımı 2016 yılında tamamladım. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusuyum. Şu anda kendi şirketim Brainy Tech ile Web ve Mobil Geliştirme, AWS, Google Cloud Platform Sistemleri için DevOps, Big Data Analiz ve Görselleştirme hizmetleri sunmakta ve Online Eğitimler vermekteyiz.