Merhabalar, bu yazı dizisi boyunca sizlere Tailwind CSS’den bahsetmeye çalışacağım.

2023 sonlarında yazmaya başladığım bu eğitim serisinde Tailwind konusunda sizi sıfırdan alıp projelerinizde efektif kullanabilir seviyeye getirmeyi amaçlıyorum.

Eğitim boyunca HTML – CSS ve JavaScript bilgilerimizden yeri geldikçe yararlanacağımız için bu eğitime başlamadan önce, bu 3 konuda en azından temel seviye bilgiye sahip olduğunuzu varsayıyor olacağım. Yine yeri geldikçe bu konularla alakalı ipuçlarından bahsediyor olacağım. Ancak odak noktamız Tailwind CSS olacak.

Başlangıçta normal bir Html içinde kullanımını göstereceğim konuları pekiştirdikten sonra React ile kullanımını örnek projelerle göstermeye çalışacağım.

Eğitim boyunca Tailwind öğrenirken aklımı kurcalayan, bir soru işareti yakan pek çok konuya değinerek eğitim serisini devam ettirmeyi düşünüyorum. Yani bu eğitim sadece Tailwind dokümantasyonunu baştan sona takip eden bir eğitim gibi olmayacak.

Örneğin basit bir soru Bootstrap gibi bir CSS kütüphanesi varken Tailwind’e neden ihtiyaç duyduk?

Cevabını bir sonraki yazılarımda bulabileceksiniz.

Tailwind konusunda temel dokümantasyonu kullanmak isterseniz aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

Tailwind CSS açık kaynak bir kütüphane olduğu için direkt Github üzerinden projeye erişim sağlayabilirsiniz.

Eğitim boyunca yararlandığım kaynakları bu bölüme eklemeye devam edeceğim.

O zaman yavaştan başlayabiliriz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.


Murat Bilginer
21 Şubat 1992'de doğdum. Endüstri Mühendisi olarak lisansımı 2016 yılında tamamladım. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusuyum. Şu anda kendi şirketim Brainy Tech ile Web ve Mobil Geliştirme, AWS, Google Cloud Platform Sistemleri için DevOps, Big Data Analiz ve Görselleştirme hizmetleri sunmakta ve Online Eğitimler vermekteyiz.