Merhabalar, bu yazı dizisi boyunca sizlere Next JS’den bahsetmeye çalışacağım.

2023 sonlarında yazmaya başladığım bu eğitim serisinde Next konusunda sizi sıfırdan alıp proje geliştirebilir seviyeye getirmeyi amaçlıyorum.

Bu eğitim serisi boyunca kullanacağım Next sürümü 14’dür.

Sürüm kaynaklı oluşabilecek hatalarınızı kurulumunuzu bu sürüm ile güncelleyerek giderebilirsiniz.

Eğitim boyunca HTML – CSS ve JavaScript ve React bilgilerimizden yeri geldikçe yararlanacağımız için bu eğitime başlamadan önce, bu 4 konuda en azından temel seviye bilgiye sahip olduğunuzu varsayıyor olacağım. Yine yeri geldikçe bu konularla alakalı ipuçlarından bahsediyor olacağım. Ancak odak noktamız Next JS olacak.

Eğitim boyunca Next öğrenirken aklımı kurcalayan, bir soru işareti yakan pek çok konuya değinerek eğitim serisini devam ettirmeyi düşünüyorum. Yani bu eğitim sadece Next dokümantasyonunu baştan sona takip eden bir eğitim gibi olmayacak.

React konusunda temel dokümantasyonu kullanmak isterseniz aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

Eğitim boyunca yararlandığım kaynakları bu bölüme eklemeye devam edeceğim.

O zaman yavaştan başlayabiliriz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.


Murat Bilginer
21 Şubat 1992'de doğdum. Endüstri Mühendisi olarak lisansımı 2016 yılında tamamladım. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusuyum. Şu anda kendi şirketim Brainy Tech ile Web ve Mobil Geliştirme, AWS, Google Cloud Platform Sistemleri için DevOps, Big Data Analiz ve Görselleştirme hizmetleri sunmakta ve Online Eğitimler vermekteyiz.