Merhabalar, bu yazımda Visual Studio Code kurulumunu anlatmaya çalışacağım.

Visual Studio Code Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Microsoft tarafından Windows, Linux ve MacOS için geliştirilen bir kaynak kodu düzenleyicisidir. 

Hata ayıklama, gömülü Git kontrolü, sözdizimi vurgulama, akıllı kod tamamlama, snippet’ler ve kod yeniden yapılandırma desteği içerir.

Visual Studio Code, bir kaynak kodu düzenleyicisinin basitliğini IntelliSense kod tamamlama ve hata ayıklama gibi güçlü geliştirici araçlarıyla birleştirir.

JavaScript, TypeScript ve Node.js için yerleşik destekle birlikte gelir ve diğer dillere (C, C #, Java, PythonPHP ve Go gibi) destek verir. 

Hafif olma ve hızlı başlama fikrinin yanı sıra, VS Code değişkenler, yöntemler ve içe aktarılan modüller için IntelliSense kod tamamlama özelliğine sahiptir; grafiksel hata ayıklama; linting, çoklu imleç düzenleme, parametre ipuçları ve diğer güçlü düzenleme özellikleri; şık kod gezintisi ve yeniden düzenleme; ve Git desteğini içeren yerleşik kaynak kodu kontrolünü içerisinde bulundurur.

Program Kurulumu

1 Programı İndir

Aşağıda verdiğim linki ziyaret ederek indirme işlemini gerçekleştiriniz.

Sayfada aşağıdaki butona tıklayarak indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

2 Kurulumu Başlat

İndirdiğiniz dosyayı çalıştırıp kurulumu başlatınız. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek kurulumu tamamlayınız.

3 Program Kuruldu – Başlat

Programı başarılı şekilde kurabildiyseniz başlattığınızda aşağıdaki ekranı görmelisiniz.

Bir sonraki kurulumda görüşmek üzere.


Murat Bilginer
21 Şubat 1992'de doğdum. Endüstri Mühendisi olarak lisansımı 2016 yılında tamamladım. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusuyum. Şu anda kendi şirketim Brainy Tech ile Web ve Mobil Geliştirme, AWS, Google Cloud Platform Sistemleri için DevOps, Big Data Analiz ve Görselleştirme hizmetleri sunmakta ve Online Eğitimler vermekteyiz.