Merhabalar, bu yazımda MobaXterm kurulumunu anlatmaya çalışacağım.

MobaXterm Nedir, Özellikleri Nelerdir?

MobaXterm, bilgisayarlarda ve sunucularda yönetim görevlerini gerçekleştirmek için en güçlü programlardan biridir. Sunuculara bağlanmak için çok sayıda istemciyi bünyesinde barındırır ve hatta bize kolayca ve hızlı bir şekilde bağlanabilmeleri için yerel bilgisayarda temel sunucular oluşturmamıza izin verir. Bu program, sistem ve ağ yöneticileri tarafından ve onlar için tasarlanmıştır.

Bu program, programcılar, sistem yöneticileri ve ağ yöneticileri için çok sayıda işlev içerir. İşi doğru bir şekilde gerçekleştirmek için gerekli tüm ağ araçlarını içerir, örneğin çok eksiksiz bir SSH istemcisi, X11, RDP istemcisi, VNC istemcisi, FTP istemcisi, Mosh ve daha fazlasını içerir, bu yeterli değilmiş gibi, bize de izin verir yerel bilgisayarda bize güvenli bir şekilde bağlanmak için bir SSH / SFTP sunucusunu kaldırmak için, ayrıca yerel ağdaki hızı kontrol etmek için bir TFTP, FTP, HTTP, Telnet, VNC sunucusu ve hatta bir iperf sunucusu da oluşturabiliriz.

Program Kurulumu

1 Programı İndir

Aşağıda verdiğim linki ziyaret ederek indirme işlemini gerçekleştiriniz.

2 Kurulumu Başlat

İndirdiğiniz dosyayı çalıştırıp kurulumu başlatınız. Tek adımda kurulum gerçekleşecek.

3 Program Kuruldu

Program kuruldu ve çalıştırdığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Bir sonraki kurulumda görüşmek üzere.


Murat Bilginer
21 Şubat 1992'de doğdum. Endüstri Mühendisi olarak lisansımı 2016 yılında tamamladım. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusuyum. Şu anda kendi şirketim Brainy Tech ile Web ve Mobil Geliştirme, AWS, Google Cloud Platform Sistemleri için DevOps, Big Data Analiz ve Görselleştirme hizmetleri sunmakta ve Online Eğitimler vermekteyiz.