Günlük uzun zaman oldu valla özledik ha birbirimizi. Geçen günlerde neler oldu neler diyemicem bir şey olmuş olsa zaten haberin olurdu. Ama bizim için kutsal sayılabilecek günler geldi çattı. Ne o kutsal günler merak ediyon demi. Vize günleri çok yaklaştı hacı. Bir korku var mı aslında pek bir korkum yok. Ben yine vicdanımı rahatlatacak kadar çalışır gerisini Rabbime bırakırım. O neylerse güzel eyler.
 
Hacı vize günleri bir başkadır ha. Yine başlayacağım 1 saat sonra, dur ya 1 saat daha sonra başlarım demelere. 15 dk ara verip tekrar başladığımda 2 saat geçmiş olacak yine. Aslında sorun nerde biliyon mu? Bu olayların böyle olmasında değil, benim bunların böyle olduğunu bile bile neden böyle olduğunu sorgulamamamda.
 
Her günün farklı bir heyecanı olacak orası kesin.
 
Bir de ne olacak biliyon mu bu günlerde?

Bütün gece çalışacağım sonra sabah biraz erken kalkacağım okula gideceğim sınıfın önünde arkadaşlarınla son bir kere daha onların, benim önemli gördüğümüz yerlere bakacağız. Biri diyecek bak bu kesin çıkacak ona daha bir dikkatli bakacağım. Ve o kapının önünde çalıştığım sorulardan 3 ü gelecek. Hadi lan artık deme, ben geçen yıl derslerin hepsini evde çalıştıklarımla değil kapı önünde çalıştıklarımla geçtim. Tabi buna sevinmeli mi üzülmeli mi bilemiyom. Tüm gece sinir stres ol çalış onlar bir işe yaramasın insana koyuyor ha.
 
Sonra sınavlara girdikçe her sınavdan çıktıktan sonra geleneksel kendime söz verme günlerinin 1500. 1501. … 1507. sini düzenleyeceğim. Diyeceğim ki kendime, abi bundan sonra tüm derslere gidilecek not tutulacak ve günü gününe çalışılacak.
 
Olacak mı dersin? Bak biraz sana mühendislik yanımı da konuşturayım o kadar okuyoz boşa okumuyoz biz. Geçmiş yıllardan elimizde bulunan verilere göre bir istatistik sunacak olursak ve bu istatistiğe göre de bir şey söylemek gerekirse finallerden sonrada geleneksel söz verme günlerinin 1508. sinde yine buluşacağız hacı.
 
Ama en zoru ne biliyon mu sınavlara çalışmak sınava girmek değil sınav sonuçlarını beklemek. Sınav sonuçlarından sonrada buluşmak üzere artık. Hayırlısı ile bir bitirelim şu haftayı 😀 😀
 

muratbilginer