Yazılma Tarihi: 2013
Bu yazıyı hala seçilme şansım varken yazıyorum ki sonra değişik şeyler düşünme günlük. Hayatım boyunca bir iş için hiç hırs yapmadım illa olmalı düşüncesine hiç kapılmadım. Olması gereken bir şey varsa ve bende bunun olmasını istiyorsam çalışırım ve gerisini rabbime bırakırım. Bu yüzdende olmayan bir işim içinde pek üzüldüğümü ya da şöyle diyeyim kendimi kahredecek kadar üzüldüğümü hatırlamam.

Bu yazı yetişemediği ciğere pis deme yazısı değildir çünkü hala seçilme şansım var. Günlük konu nereye gelecek diye merak ediyon biliyom, şuraya gelecek.
Bizim ülkemizde bazı şeyler olması gerektiği için yapılır ve sonra kapanır gider.
2 gün önce okulun bilgi işlem katına eleman alınacak diye bir ilan çıktı. Başvurdum naçizane bende. Mülakata çağırdılar. Buraya kadar har şey normaldi. Sonuçta yazılım departmanına başvurmuştum ve mülakatta yazılımla ilgili sorular soracaklarını program yazabilme becerime bakacaklarını sanarak bilgisayarımı falan bile götürdüm.
Ama öyle olmadı yazılım departmanına eleman seçiyorlardı ve bilgisayar klavyesinde bir tuşa bile dokundurmadan bunu yapıyorlardı. Seçilen arkadaşlara tek kelime bir lafım yok bende aralarındayım zaten. Yazılım katına aldığınız elemanın sadece ağzından çıkan laflara göre iş vermek nerde görülmüş abi.
Şimdi insanlar çevresindeki insanları, arkadaşları ya da dostları olsalar da hayata objektif bakabiliyorlarsa bir konuda kimin kendisinden daha üstün olduğunu kimin olmadığını çok iyi bilirler. Sonucu görünce direk arkadaşımı aradım bana dedi ki ben eğer x kişisinden daha iyi değilsem daha da bir şey bilmiyorum dedi. Şu anda bu yazıyı yazmamın sebebi de aslında arkadaşımın söylediği bu söz.
Arkadaşım böyle söyleyince incir çekirdeği kadar bir üzüntüm varsa o da geçti gitti valla içim rahatladı diyebilirim. Yani beni boş ver günlük o kadar iyi olduğumu düşünmüyorum zaten de arkadaşım yazın Aras kargoda bir Oracle DBA nin yanında asistan olarak staj yaptı. Sen böyle bir adamı almayacaksın ve yedek listeye atacaksın…
İşte böyle olunca şöyle bir tabloyla karşılaşırsın kendim yaşadığım için anlatmak istiyorum. Geçen sene bir iş için bilgi işleme gittim ve beni bu arkadaşlardan birine yönlendirdiler. Benim bilgisayarım biraz acayiptir ama en nihayetinde windowstur. O kişi bilgisayarımı çözene kadar nerdeyse gün geçecekti. Birinin benden daha fazla bildiğini düşünüp yardım almak için yanına gittiysem ukalalık edip bir de işine karışmak istemem ama bu elemana dayanamadım, düşün ne aradığını tahmin edip şuna bakıyon herhalde şurda bunu aradın  herhalde bak ona burdan giriliyor falan dedim valla 😀

İşe öyle adam alırsan böyle olur işte. Velhasıl kelam şunu farkettim günlük ben yazının sonuna kadar iyi geliyorum ama yazıyı bitiremiyorum ya la. Bence benim önce bu sorunumu çözmek gerek galiba… sorunu çözmeye gidiyorum görüşürüz 😀


muratbilginer