Yazılma Tarihi : 2013
Günlük ne haber hacı. Bak hacı söylenen bir sözden çok kolay etkileniyorum ben, ama bu genelde iyi yönde olunca oluyor. Beni biliyorsun kötü sözlere koy gitsin demeyi öğrendim artık.
Hafta içinde 2 gün okula gitmemişim hocalar sağ olsunlar yoklama falan almışlar. Perşembe gününü sabırsızlıkla bekliyorum algoritma tasarımı dersi var. Mis gibi bilgisayarımı hazırlamışım akşamdan derse gideceğim. Gittim ilk ders yoklama alınmadı o bi koydu. Daha sonra algoritma tasarımı dersini de hoca işlemedi birde yoklama almadı alsana 2. şok.

Dedim bilgisayarı o kadar taşıdım bari bir işe yarasın.

 

Yaptığım projelerde takıldığım yerler vardı hocaya sordum biraz yardımcı olur belki gibisinden. Hocamda sağ olsun eksiklerimi gösterdi birkaç yöntem gösterdi. Sonrada sen bir senede baya ilerlettin sana projeler verelim bir de kursa gönderelim demez mi. Hacı moral olarak ne hale geldiğimi söylememe gerek yok galiba.
Ama sen biraz daha çalış dedi. Tabi hoca böyle derde ben durur muyum? Bende zaten kafamda olan bir projeyle uğraştım 2 gün boyunca. Kendi İngilizce çalışma programımı yazdım. Program yazarken ki halimi bilirsin. Bak yardımcın sadece sensen o zaman bazı şeyler çok yavaş ilerliyor. Bir sorun çözmek için 2 saat uğraşılır mı? Uğraştım. Ama çözdüm. Bir yerde hoca şöyle bir şey dedi. Burada gereksiz uğraşmışsın böyle, bu resmen amelelik. Orda hocama en kötü çözüm bile çözümsüzlükten iyidir diyemedim. Eğer pes etmek gibi bir özelliğim olaydı o zaman yazdığım hiçbir programı yazamazdım.
Yazarken en sevdiğim şeylerden biri kendi kendime konuşuyorum ya o çok güzel oluyor. Program yazanlar bilir o konuşma olmazsa programı yazamayacakmışım gibi geliyor. Bir kere denedim gerçekten bir süre sonra kendime geldim ne yapıyorum ben dedim. Onun için çevremde beni anlayacak insanların olmadığı zamanlarda yazmamayı tercih ederim. Günlük sen o böyle bilgisayar manyağı adamlara kafayı yemiş gözüyle bakıyorsun ya işte onlar gerçekten kendi kendilerine konuşa konuşa sıyırıyorlar kafayı haberin yok tabi bunlardan. 😛 😀

Günlük ama sağlam iş çıkardım. Düşünsene aklına bir şey geliyor ve sen bunu yapabiliyorsun bunun insana verdiği hazzı ancak yaşayan bilir. Neyse aklıma geldikçe günlük ben kaçar yeni bir hafta güzel hedefler beni bekliyor 😀


muratbilginer