Ofiste Bugün 18 – Başarı Yolunda En Dayanılmaz Nokta

Ofiste Bugün 18 – Başarı Yolunda En Dayanılmaz Nokta

Merhabalar değerli dostlar. Yıllar sonra tekrardan kendi blogumda yazıyorum ve bu gerçekten benim için çok heyecanlı bir an.

Son yazımı 2016 da yazmış ve sonrasında www.industryolog.com platformunu kurmuş ve o günden sonra süreçlerim tekrar kendi bloguma dönüp rahatça yazı yazabileceğim kadar kolay ve rahat olmamıştı. Şimdi daha güzel ve kurumsal bir yapıya kavuşmuş Industryolog, işlerini artık kendi kendine de yapabilir duruma geldiğine göre ben kendi evime dönebilirdim ve döndüm de. (daha&helliip;)

Arkası Yarın 4 Renklerin Körlüğü

Arkası Yarın 4 Renklerin Körlüğü

Arkası yarında geçmişten bir perde daha aralamak için oturdum bilgisayar başına. Sizleri 15 yıl önceye yani 7 8 yaşlarıma götüreceğim. Sonra günümüze getireceğim.
 

Aslında anlatacağım bu konuyu şimdiye kadar hiç bu açıdan bakmamıştım. Ama çok yakın zamanda bir sohbet esnasında konuştuğumuz şeyler beni böyle düşünmeye itti ve gerçekten anlatacağım bu durumun travmatik etkiler bıraktığını farkettim.

 

Kalıtsal bir hastalığım olan renk körlüğünden bahsedeceğim şimdi sizlere.
Arkası Yarın 3 Hayatı Öğrendim Baba

Arkası Yarın 3 Hayatı Öğrendim Baba

Zaman yolculuğunda yeni bir durak 11 yıl önceye, yani 12 yaşıma götüreceğim bu arkası yarında sizleri.
6. sınıfta bittiğine göre artık küçük çocuk sıfatından kurtulduk demekti. Çünkü 1 yıl boyunca kumaş pantolon, gömlek, kravat ve ceketle gittik geldik okula. Artık adam olduk sayılırdı.

(daha&helliip;)

Arkası Yarın 2 90’lık Bir Kaset

Arkası Yarın 2 90’lık Bir Kaset

Yıllar öncesine bir hatırama götüreceğim şimdi sizleri. Senelerdir aile içinde anlatılan ve benim çocukluğumdan kalan başka tatlı bir anım.
Babam minibüs şoförü ama işini gerçekten seven bir şoför. Eskiden buyana hep şaşırmışımdır babama. Arada beraber yola çıktığımızda olmuştur o minibüse binince sanki farklı biri oluyor babam. Müşterilerine evde bize davrandığından daha kibar daha yumuşak ve daha güler yüzlü davranır. Bunu ilk defa burada söylüyorum, artık babamda okuyunca öğrenmiş olur bu durumu hep kıskanmışımdır. 

(daha&helliip;)

Arkası Yarın 1 13 Yıl Önce

Arkası Yarın 1 13 Yıl Önce

Bu bölüm anne, babam ve kardeşime ithafımdır…
13 Yıl Önce…
Ramazanın soğuk bir kış gününe denk geldiği zamanlar. Daha 9 ya da 10 yaşında olduğum ve hesaplamalarıma göre ben 22 yaşına gelince ramazanın temmuza geleceğini hesapladığım çocukluğum.
Annemin aslında oruç tutmamıza dayanamayan yani bünyeniz zayıf daha oruç yaşınız değil dediği şefkatini üzerimizde buram buram hissettiğimiz küçüklüğüm.

(daha&helliip;)

Aklıma Geldikçe Günlük 9 Vize Haftası

Aklıma Geldikçe Günlük 9 Vize Haftası

Günlük uzun zaman oldu valla özledik ha birbirimizi. Geçen günlerde neler oldu neler diyemicem bir şey olmuş olsa zaten haberin olurdu. Ama bizim için kutsal sayılabilecek günler geldi çattı. Ne o kutsal günler merak ediyon demi. Vize günleri çok yaklaştı hacı. Bir korku var mı aslında pek bir korkum yok. Ben yine vicdanımı rahatlatacak kadar çalışır gerisini Rabbime bırakırım. O neylerse güzel eyler.
 
Hacı vize günleri bir başkadır ha. Yine başlayacağım 1 saat sonra, dur ya 1 saat daha sonra başlarım demelere. 15 dk ara verip tekrar başladığımda 2 saat geçmiş olacak yine. Aslında sorun nerde biliyon mu? Bu olayların böyle olmasında değil, benim bunların böyle olduğunu bile bile neden böyle olduğunu sorgulamamamda.
 
Her günün farklı bir heyecanı olacak orası kesin.
 
Bir de ne olacak biliyon mu bu günlerde?

(daha&helliip;)

Aklıma Geldikçe Günlük 8 Zor mudur Doğru İşi Yapmak?

Aklıma Geldikçe Günlük 8 Zor mudur Doğru İşi Yapmak?

Yazılma Tarihi: 2013
Bu yazıyı hala seçilme şansım varken yazıyorum ki sonra değişik şeyler düşünme günlük. Hayatım boyunca bir iş için hiç hırs yapmadım illa olmalı düşüncesine hiç kapılmadım. Olması gereken bir şey varsa ve bende bunun olmasını istiyorsam çalışırım ve gerisini rabbime bırakırım. Bu yüzdende olmayan bir işim içinde pek üzüldüğümü ya da şöyle diyeyim kendimi kahredecek kadar üzüldüğümü hatırlamam.

(daha&helliip;)

Aklıma Geldikçe Günlük 7 Hedefe Doğru Adım Adım

Aklıma Geldikçe Günlük 7 Hedefe Doğru Adım Adım

Yazılma Tarihi : 2013
Günlük ne haber hacı. Bak hacı söylenen bir sözden çok kolay etkileniyorum ben, ama bu genelde iyi yönde olunca oluyor. Beni biliyorsun kötü sözlere koy gitsin demeyi öğrendim artık.
Hafta içinde 2 gün okula gitmemişim hocalar sağ olsunlar yoklama falan almışlar. Perşembe gününü sabırsızlıkla bekliyorum algoritma tasarımı dersi var. Mis gibi bilgisayarımı hazırlamışım akşamdan derse gideceğim. Gittim ilk ders yoklama alınmadı o bi koydu. Daha sonra algoritma tasarımı dersini de hoca işlemedi birde yoklama almadı alsana 2. şok.

(daha&helliip;)

Aklıma Geldikçe Günlük 6 Bir Fikir Bin Heyecan

Aklıma Geldikçe Günlük 6 Bir Fikir Bin Heyecan

Yazılma Tarihi: 2013
Günlük bak bugün ne oldu. Bundan 5 gün önce TT netin yazılım takımına başvurdum. Sitede yazıyordu kazanmanız durumunda sizi telefonla bilgilendireceğiz diye.
Gece 4 te 5 te yatınca doğal olarak saat 10 gibi uyuyor oluyorsun. Uykumda fark ettim telefonum çalıyor. Kendi kendime şu anda murat uyuyor sizle ilgilenemeyecek dedim. Uyumaya devam ettim. Sonra saat 11 gibi kalktım. Kimmiş bu bana göre sabahın körü normal hayata göre öğlen olmuş vakitte beni arayan diye telefonuma bir bakayım dedim.
Telefona bir baktım 0216 ile başlayan bir numara Allah Allah dedim benim İstanbul’da tanıdığım yok ki derken sitede gördüğüm TT net in numarası gözlerim önüne geldi bir anda lan dedim bu TT net 😀

(daha&helliip;)

Aklıma Geldikçe Günlük 4 Geçti Gitti

Aklıma Geldikçe Günlük 4 Geçti Gitti

Yazılma Tarihi: 2012
Bu film her aklıma geldiğinde tekrar izlemek isterim ya bu hep garip gelir bana. Ama beni en çok etkileyen film olduğunu söyleyebilirim. Asıl hikâyenin öyle olduğuna inanmasam da bu filmin verdiği mesaj ve bende uyandırdığı şeyler gerçekten çok olağan üstü. En sevdiğim sahnesi ise şudur. Mark siteyi yapmıştır ve arkadaşı sorar kimlere gönderecen. Mark cevaplar 1 kaç kişiye. Önemli soru şu asıl onlar kime gönderecek…

(daha&helliip;)

Ofiste Bugün 17 Yaşadığım En Uzun Yılın Değerlendirmesi 2017

Ofiste Bugün 17 Yaşadığım En Uzun Yılın Değerlendirmesi 2017

Merhabalar.

7 yıldır, iyisiyle kötüsüyle biten 1 yılı değerlendirmeye, biten yılın yazarak muhasebesini yapmaya çalışıyorum. Benim için geleneksel olan bu durum artık Industryolog Akademinin de 3 yıldır geleneği haline geldi. Mental olarak yaşadığım en uzun yılın değerlendirmesi için bir kere daha bilgisayar başındayım. Yılın en sevdiğim günlerinden biri son günü ve en sevdiğim olaylarından biri de bu değerlendirme yazısını yazmak.  (daha&helliip;)